Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy BSR to dofinansowane szkolenia dla dorosłych prowadzone stacjonarnie i online.

Edycja video dla początkujących

Pierwsze kroki w Davinci Resolve – darmowym programie do edycji video, który daje prawdziwie profesjonalne możliwości. Zobacz jak go zainstalować i jak zmontować Twój pierwszy firm. 

Marta Rogalewska | marketing, biznes, nowe technologie
Udostępnij

Opis zajęć

Nie udało się? Nie ma sprawy! TO SIĘ WYTNIE! 🙂

Dla każdego kto stawia pierwsze kroki w tworzeniu video Davinci Resolve prawdziwym odkryciem. Bo aż trudno uwierzyć, że tak potężne narzędzie może być zupełnie darmowe. Ale jest i służy zarówno amatorom jak i profesjonalnym montażystom.

Zobacz lekcję video:

Czy Davinci Resolve jest trudny?

Może wydawać się przytłaczający na pierwszy rzut oka, ale właśnie dlatego stworzyliśmy ten tutorial video. Jeden film wystarczy, by dowiedzieć się jak zainstalować program, skonfigurować go i połapać się w interfejsie.

Jak montować video w Davinci Resolve? Jak podłożyć muzykę pod nagrany film?

Oczywiście, że to także pokażemy w video lekcji! Wbrew pozorom, praca na ścieżkach jest dość intuicyjna. Wystarczy, że nałożysz na siebie warstwami poszczególne elementy: klipy, video, dźwięki, muzykę, slajdy, ilustracje. Potem możesz je przyciąć, przesunąć, zmniejszyć lub zwiększyć ich głośność.

PROTIP:

Naucz się skrótów klawiszowych B (tnij) i A (złap).
Montowanie to głównie cięcie i przesuwanie.

Skróty zaoszczędzą Ci mnóstwo czasu

Czy w Davinci Resolve mogę nagrywać bezpośrednio z kamery?

Lepiej w tym celu użyć również bezpłatnego programu OBS Studio. Chodź, pokażemy Ci jak go używać 🙂

Trener:

Marta Rogalewska
marketing, biznes, nowe technologie

O mnie:

Project managerka, strateżka marketingowa, analityczka, współzałożycielka 2 agencji kreatywno-technologicznych. Współtwórczyni edukacyjnej marki Gold&Finch. Związana z marketingiem internetowym od 2006. Opracowywała strategie oraz koordynowała realizację wdrożeń technologicznych i działań marketingowych dla takich marek jak Red Bull, Jim Beam, EY, Credit Agricole, Citi, Hasbro i wielu innych. Przez 4 lata manager operacyjny największego w Europie festiwalu tanecznego. Wykładowca na Politechnice Białostockiej (poza studiami MBA, na kierunku Marketing Internetowy i Menedżer E-commerce). Autorka scenariuszy warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Inne zajęcia tego trenera